Заява Зеленського про неготовність до контрнаступу: в NYT назвали мету цих слів

Новини

Президент може намагатися ввести Кремль в оману, що відповідало б інформаційній війні, сповненій “фінтів і несподіванок”.

Заява президента України Володимира Зеленського про неготовність ЗСУ до контрнаступу може бути спрямована на зменшення очікування від майбутнього наступу та введення в оману ворога. tsn.ua

Про це у своїй статті пише видання The New York Times.

Зеленський заявив напередодні, що Україні потрібно більше часу для початку контрнаступу, оскільки вона ще не має достатньої кількості військової техніки від своїх західних союзників.

“Українські військові та політологи сказали, що пан Зеленський мав рацію щодо недоліків напередодні операції, яка, як сподіваються Україна та її прихильники, стане поворотним пунктом у війні. Але вони також вказали на інші можливі мотиви його висловлювань: тиснути на союзників, щоб вони збільшили постачання, знизити очікування щодо контрнаступу та ввести в оману Кремль щодо намірів Києва”, – зазначається у статті.

Там нагадали, що політичні та військові лідери України протягом кількох місяців анонсували контрнаступ задля повернення своїх територій, однак не вказували точно, коли і де буде завдано удару. Деякі аналітики прогнозують, що український контрнаступ буде зосереджений на Запорізькій і Херсонській областях, а не на сході Донбасу, де протягом місяців точаться найзапекліші бої.

Керівник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут вважає, що якими б не були наміри заяв Зеленського, його думка про неготовність є правильною. Адже, незважаючи на передану на десятки мільярдів доларів зброю, українським військовим не вистачає техніки, зокрема артилерійських снарядів, бронетехніки та систем ППО.

На думку керівниці відділу регіональної безпеки та конфліктології фонду “Демократичні ініціативи” Марії Золкіної, слова Зеленського “були частково політичною заявою, щоб змусити західних партнерів прискорити ці постачання”. Експертка не виключає, що президент намагався зменшити великі надії на випадок, якщо контрнаступ “не буде таким успішним, як очікувалося”.

Водночас Золкіна додала, що “я б не виключала, що це був інформаційний трюк, оскільки Україна намагається приховати свою підготовку”.

“Якби коментарі пана Зеленського про очікування початку кампанії були спробою введення в оману, це відповідало б інформаційній війні, яка була сповнена фінтів і несподіванок”, – зазначається у статті.

У цьому контексті автори матеріалу нагадали, як восени 2022 року українські військові дали зрозуміти, що планують контратаку на півдні, що змусило Росію перекинути туди свої війська, оголивши оборону Харківщини. Натомість українське військове командування завдало атаки саме на Харківщині, здивувавши і розгромивши росіян, і зумівши звільнити величезну частину території.

Заяви Зеленського та інших лідерів про контрнаступ ЗСУ 

Раніше у The Washington Post повідомляли про намагання українських високопосадовців зменшити надії щодо майбутнього контрнаступу через побоювання Зеленського та міністра оборони Олексія Резнікова, що результат може не виправдати ажіотажу. “Очікування від нашої контрнаступальної кампанії переоцінені у світі”, – заявив Резніков.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголошував, що контрнаступ не можна розглядати як одну велику битву, яка все вирішить. Це може бути “низка заходів”.

Зеленський також заявляв, що наразі неможливо сказати, чи вдасться Україні повністю відновити суверенітет після контрнаступу.