Відтепер ремонтувати американську зброю можна відразу в Україні: Пентагон скасував заборону

Новини

Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила американським оборонним підрядникам працювати на території України для обслуговування й ремонту поставленої Пентагоном зброї та техніки. Зняття відповідної заборони допоможе зробити процес оперативнішим.

Агентство Reuters повідомило про це 9 листопада, посилаючись на власні джерела. “Це суттєва зміна політики, спрямована на допомогу Києву в боротьбі з Росією”, – вважають журналісти.

Американський чиновник, ім’я якого не розкривається, розповів, що підрядників буде небагато і вони будуть далеко від лінії фронту.

Завдяки новому рішенню Штатів обладнання, поставлене Америкою, “можна буде швидко відремонтувати в разі пошкодження та провести його технічне обслуговування за необхідності”, зазначив співрозмовник.

Раніше українцям доводилося або вивозити американську техніку з країни для капремонту, або “покластися на відеоконференції та інші креативні рішення” для обслуговування цих систем усередині країни.

За словами чиновників, ситуація загострилася ще більше, коли ЗСУ отримали більш складні системи, такі як винищувачі F-16 і системи ППО Patriot.

Другий американський чиновник заявив Reuters, що через це значна частина пошкодженого обладнання не могла використовуватись українськими воїнами.

Третій американський чиновник звернув увагу на те, що це рішення поставить Пентагон в один ряд із Державним департаментом та Агентством США з міжнародного розвитку, які вже мають американських підрядників в Україні.

Джерело додало, що для захисту підрядників на території України не знадобиться присутність американських військ, і що такі питання, як безпека та зниження ризиків, входитимуть до сфери відповідальності компаній, які укладають контракти з Пентагоном.

За словами чиновника, деякі американські оборонні підрядники в минулому вже приїжджали в Україну в невеликих кількостях, обслуговуючи зброю, яка постачалася не Пентагоном.

Також один зі співрозмовників Reuters сказав, що в Україні і так перебуває “широкий спектр американських компаній”, персонал яких виконує контракти для ЗСУ. Тому істотного збільшення кількості співробітників американських компаній, які працюють на місці, не станеться.