Від творців Мавки: вийшов перший тизер українського мультфільму для дорослих Наша Файта
Українська анімаційна студія Animagrad Мавка Лісова пісня та ужгородська студія Наша Файта розпочали роботу над новим анімаційним повним метром, представивиши його перший тизер.
Креативним продюсером фільму виступає Антоніо Лукіч – режисер фільмів Мої думки тихі та Люксембург Люксембург, повідомила прес-служба кінокомпанії FILM.UA Group.
Ідея майбутнього повнометражного 2D-мультфільму для дорослих під назвою Наша Файта виникла на основі однойменного ютуб-проєкту та була підтримана Лукічем. Саме він допоміг відбутися партнерству з Animagrad – творцями хіта Мавка. Лісова Пісня.
Уже з весни 2024 року почалась розробка сценарію і персонажів. До цього процесу також долучилась німецька анімаційна студія Telescop, яка побачила у проєкті міжнародний потенціал.
В основі сюжету – історія 30-річного невдахи Сергія Пунько, який через помилку ангела смерті – кота Мікі – потрапляє на небеса. Вищі сили готові подарувати герою другий шанс, але, щоб повернутись до життя, він повинен знайти бодай одну людину, якій він не байдужий. Пошуки приводять Сергія на фронт, у підрозділ Чопські пірати, де і заварюється казан, у якому намішані любов, дружба, війна, зрада, пошук себе, подвиги, прозріння та дух Закарпаття.
Як зазначають автори мультфільму,Наша Файта – один з небагатьох українських анімаційних фільмів, розрахованих на підлітків та молодих дорослих. Універсальною мовою анімації, просто та з гумором, він говорить про складне – самоідентифікацію, пошук сенсів, відчуття приналежності. Про те, що кожен невдаха може перетворитися на героя. За жанром це – комедія, а по суті – притча.
Автори фільму – ужгородці Михайло Карпенко, Павло Мандзич та Іван Бонь – нові для української кіноіндустрії голоси, які вже проявили себе у діджиталі. Разом з Лукічем, який теж родом з Ужгороду, вони розкривають нові теми та нових героїв – цікавих, актуальних і непідробних.
Наша Файта – це історія не про Закарпаття. Це історія, розказана закарпатцями. Тут є все: їхній діалект, колорит, незвичайне бачення навколишнього світу та людей. Уявіть, як би цікаво було спостерігати за Фродо, який йде в Мордор через нелегальний тунель з румунськими гномами-контрабандистами, в яких є саморобний дракон”, – розповідають автори фільму.