Україна в НАТО: які реальні шанси країни стати членом військового альянсу

Новини

Стало відомо, хто може приймати рішення щодо вступу України до НАТО, і як це відобразиться на військовому секторі держави.ʼ

Нещодавно Сенат Польщі виступив за прискорений вступ України до НАТО за прикладом Швеції та Фінляндії та ключовим на цьому шляху вважає саміт Альянсу у Вільнюсі у липні. Однак, як це рішення може прийматися і що за цим стоїть, поки що говорити зарано. Крім того, підтримка країнами чи не підтримка може виявити противників України, які теоретично можуть бути агентами Кремля. politeka.net

Про це в ефірі Politeka Online розповів політолог та економіст Олег Соскін.

“Чи може в липні НАТО ухвалити рішення про прийняття України до членів НАТО? Так, може. Консенсусом може. Чому? Там одна річ є, щоб прийняти за аналогією з Фінляндією та Швецією. Щоб відбулося реальне ухвалення країни в повному обсязі, треба, щоб вийшли законодавчі органи – за процедурою треба, щоб це прийняття ратифікували. Як відомо, по Фінляндії та Швеції була затяжка з боку Туреччини та Угорщини. Фінляндію потім все-таки ратифікували. Тому можуть зробити таку процедуру, що всі члени НАТО – посли та виконавчі органи – голосують за ухвалення України в НАТО, а потім на розсуд кожної країни, вона ратифікує або утримується/відкладає ратифікацію вступу вже України”, – розповів Соскін.

Соскін

За його словами, якщо цей метод будуть застосовувати, то може вийде так, що де-факто Україна в НАТО, а в правовому відношенні де-юре вона буде не повністю. Однак, у цей момент виявляться противники України та противники західного світу.

“У резолюції Сенату Польщі сказано, що сьогодні в Європі найсильніша і найпотужніша, і боєздатна – це українська армія, і тільки вона може за допомогою, звичайно, західного озброєння всього протистояти головному ворогові західного світу під назвою Московія. Тобто, чи можуть вони піти цим шляхом і зробити такий крок? Можуть. Тоді якась частина країн, наприклад Литва, Латвія, Естонія, Польща, Фінляндія, Норвегія, Великобританія, Німеччина – вони можуть спокійно ратифікувати своїми парламентами вступ України до НАТО. Але тоді виявиться ця група, так би мовити, ворогів західного світу, п’ятої колони, які ось і є фактичними агентами путіна”, – розповів аналітик.

НАТО, саміт НАТО, Альянс

Він також додав, що якщо вищезгадані держави ратифікують Україну в НАТО, тоді вони зможуть кожна від себе надавати нам озброєння в будь-яких обсягах, не озираючись на саме НАТО. І це дасть шанс українській армії деокупувати всі свої території та навіть зайти до РФ.