Торгівля дефіцитними квитками у потязі: “Укрзалізниця” після сюжету “Сніданку з 1+1” звільнила провідника

Новини

Колишньому провідникові тепер загрожує кримінальна відповідальність.

“Укрзалізниця” звільнила провідника, який погодився посприяти безквитковому пасажиру проїхати за гроші, та скерувала з цього приводу звернення до правоохоронців.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії, яка в такий спосіб відреагувала на інформацію, оприлюднену в сюжеті “Сніданку з 1+1”ТСН

Оперативна реакція  

У згаданому сюжеті кореспондентка Людмила Руденко особисто перевірила, чи дійсно на поїзд Київ-Варшава, який пасажири називають “містичним”, майже неможливо придбати квитки і чи справді можна про поїздку домовитися із провідником, заплативши йому безпосередньо, або придбати квитки через так званих “посередників”.

“27 квітня вже звільнено провідника, який фігурує в сюжеті “Сніданку з 1+1” від 26 квітня 2023 р. і погодився сприяти перевезенню пасажира, який не мав квитка на поїзд, за окрему плату”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

За словами залізничників, лише звільненням ця справа не обійдеться – скеровано заяву до правоохоронців, щоб вони розібралися детально з можливим складом злочину й притягли до відповідальності ймовірного правопорушника.

“Інша описана в сюжеті схема з нібито гарантованим викупом квитка “посередником” за збільшеною вартістю також лягає в основу відповідної заяви до правоохоронних органів”, – запевнили в “Укрзалізниці”.

Залізничники просять пасажирів максимально висвітлювати подібні махінації, якщо вони трапляються з боку окремих співробітників компанії чи третіх осіб, а також висловлюють подяку журналістам “Сніданку з 1+1” за висвітлені зловживання та “можливість швидко очистити ряди від тих, хто не відповідає нашим цінностям та ганьбить честь професії”.

Нагадування від “Укрзалізниці”

Як повідомили в компанії, квитки на потяг до Варшави, які досі є найбільш затребуваними серед пасажирів, прозоро продаються у застосунку “Укрзалізниці” — і більше ніде.

Залізничники наголосили, що:

  • ці квитки іменні;
  • їх можна придбати на більше 4 на акаунт;
  • відбувається моніторинг і блокування будь-яких підозрілих бронювань;
  • горизонт продажів — 20 днів.

“Кожного ранку о 8:00 відкривається продаж на 20-й день вперед, а також повертаються в систему повернуті пасажирами квитки на інші дати”, – нагадують в компанії.

Важлива підказка

Якщо через об’єктивний ажіотаж не вдалося придбати потрібний квиток, потрібно пам’ятати, що Укрзалізниця цьогоріч значно збільшила пропозицію квитків на міжнародні напрямки, зокрема запровадивши додатковий щоденний пересадковий рейс №19/20 Київ-Хелм-Варшава.

Крім того, 7 поїздів щодня курсують до Перемишля, 3 – до Будапешта, 2 – до Кошице.

Незмінно популярним є пряме сполучення до Кишинева зі зручною пересадкою до аеропорта Ясси.

Куди скаржитися на порушення

Викривати схематозників і повідомляти про них необхідно до контакт-центру Укрзалізниці за номером 0 800 503 111 або до поліції.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” призначила два потяги до Польщі: №89/73 — 74/90 Харків, Київ — Перемишль та №67/19 — 20/68 Київ — Варшава, Хелм.