Таємниця довжиною в 70 років: квартира, яку не відчиняли з 1939 року
Таємниця довжиною в 70 років: квартира, яку не відчиняли з 1939 року далекого 1939 року, дізнавшись про те, що німці незабаром зайдуть до Парижа, 23-річна молода жінка покинула свою квартиру в столиці. Вона вирушила у південному напрямку, де було безпечніше. Усі ці роки жінка справно оплачувала комунальні платежі, але тому так і не повернулася. Коли у 2010 році, після її смерті спадкоємці дізналися про квартиру, то вони були просто шоковані, тільки-но переступивши її поріг.
Мовою оригіналу
Солдати вермахту в окупованому Парижі.
У 1939 році господиня квартири мадам де Флоріан змушена була виїхати з Парижа в страху за своє життя, тому що місту загрожував захоплення німецькими військами. Вона забрала із собою тільки найнеобхідніше, а квартиру замкнула на ключ. Після закінчення Другої світової війни жінка мала нагоду повернутися назад, але з якихось причин цього не зробила. 70 років мадам де Флоріан платила за оренду квартири, але ніхто з родичів не знав про неї. Жінка померла у віці 91 року, і лише тоді рідним стало відомо про спадок.
Квартира мадам де Флоріан.
Для оцінки речей, що знаходилися всередині апартаментів, було запрошено аукціоніста Олів’є Шопін-Жанврі. Фахівець та його команда були неймовірно схвильовані, тому що розуміли, що квартиру не відкривали з 1939 року. Тремтячими руками Олів’є Шапін-Жанврі прокрутив ключ у замковій свердловині, відчинив двері, і від побаченого в нього перехопило подих.
Квартира у Парижі, яку не відкривали 70 років.
Час ніби застиг у апартаментах. Меблі 1900-х років, які вже стали антикваріатом, столові прилади, картини, зняті зі стін. Можливо, мадам де Флоріан планувала забрати їх, але їй цього не вдалось зробити.
Раритетний туалетний столик на початку ХХ століття.
На різьбленому туалетному столику стояло безліч косметичних баночок, щітки для волосся, будильник. Все це покрито шаром пилу та павутиння.
Портрет Марти де Флоріан. Дж. Болдіні.
Найціннішим предметом у паризькій квартирі виявилася картина із зображенням дами у рожевій сукні. Як з’ясувалося пізніше, то був портрет попередньої господині апартаментів, бабусі мадам де Флоріан, Марти де Флоріан. У 1880-х роках вона блищала на сцені, мала славу світської левиці і мала обожнювачів серед найвищих осіб, включаючи прем’єр-міністрів і президента.
Портрет Джованні Болдіні.
Портрет належав пензля італійського художника Джованні Болдіні. Там же у квартирі було знайдено листа від живописця з освідченням у коханні Марте де Флоріан. Ця картина пішла з молотка за 3,4 мільйони доларів. Так вона стала найдорожчим полотном художника.
Іграшковий Міккі Маус і порося Порки.
Родичі мадам де Флоріан, безумовно, залишилися задоволеними спадком, але вони так і не зуміли зрозуміти, чому бабуся до кінця своїх днів не розкрила таємницю володіння цими скарбами.