Прийшли гроші на карту — сплачуй 6%: українці обомліли від нового податку

Новини

В Україні можна буде бути підприємцем без оформлення ФОП

У Верховній Раді готуються розглянути новий законопроєкт №10166, який вводить можливість для таксистів, нянь, кур’єрів та сантехніків декларувати свій дохід, реєструючись та сплачуючи податки без отримання статусу ФОП.

Про це пише enovosty.com.

Цей законопроєкт, зареєстрований у парламенті як №10166, пропонує встановити новий податковий режим для осіб, які працюють неофіційно, з базовою ставкою податку в розмірі 6% від доходу. Однією з головних переваг цієї спеціальної системи є низька ставка податку та повна автоматизація – банк автоматично буде утримувати необхідну суму податку зі спецрахунку підприємця.

“На сьогодні ФОПи без найманих працівників сплачують єдиний податок у розмірі 3% або 5%, єдиний внесок за себе, а також ПДВ у разі реєстрації як платника ПДВ. У випадку наявності найманих працівників додаються податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18%, утримуваний з заробітної плати, військовий збір 1,5%, ЄСВ за працівника та виплати за лікарняні у разі хвороби працівника протягом 5 днів. Пропонована система оподаткування не передбачає оподаткування найманих працівників і встановлює лише єдиний податок у розмірі 6%. Я вважаю, що ФОПи, які працювали за старою системою оподаткування, ймовірно, залишаться, оскільки ці зміни стосуються переважно самозайнятих осіб, які не мали досвіду сплати податків”, – зазначив Андрій Шабельніков, керівник компанії “EvrikaLaw”.

У разі прийняття проєкту №10166 таксисти зможуть працювати за новим податковим режимом, сплачуючи 6% від свого доходу. Новий режим, запропонований у законопроєкті, можуть використовувати певні категорії осіб, які працюють у сфері послуг. Це стосується, зокрема, кінологів, нянь, медсестер, доглядальників за хворими, осіб, які здійснюють домашні роботи, кур’єрів, таксистів, сантехніків, електриків, ремонтників, фотографів та інших.

“Проєкт стосується представників так званого “мікропідприємництва”, які при цьому не є зареєстрованими як ФОП та їхня діяльність є нерегулярною, зокрема через онлайн-платформи, такі як сайти навчання мов, додатки Bolt, Glovo, Uklon, Kabanchik – платформи для пошуку виконавців ремонтних робіт та інше: таксистів, працівників кур’єрських служб, фахівців з догляду за дітьми, домашніх працівників (нянь, садівників, прибиральників), репетиторів, кінологів, фахівців у сфері краси тощо”, – пояснює Ігор Ясько, партнер юридичної компанії “Winner”.

Новий режим можна використовувати за певних умов:

  • особа не має найманих працівників;
  • обсяг доходу особи на спецрахунок протягом року не перевищує 153 мінімальних заробітних плат (у 2023 році – 1 025 100 грн);
  • особа розраховується за надані послуги виключно за допомогою реєстратора розрахунків.