Окупанти обрали нову мету для ракетних ударів: дуже хочуть підстрелити

Новини

В останні тижні, і особливо навколо “сакральної” для росіян дати 9 травня почастішали ракетні та дронові атаки на Україну. Зокрема, і після удару по Кремлю, який, швидше за все, зробила сама росія. Однак, швидше за все, це не пов’язано з планованим контрнаступом ЗСУ, росіяни просто “винюхують” нові системи ППО, які поставили в Україну західні партнери. politeka.net

Таку думку висловив військовий експерт Петро Черник в ютуб-ефірі “Фабрики новин”.

За словами військового, зараз ракетні удари росії не такі часті, як були, наприклад, у жовтні, листопаді та грудні минулого року. До того ж, якщо тоді окупанти намагалися розбити українську енергетичну інфраструктуру, то зараз вони полюють системи ППО.

“Ну вони не є такими частими. Найчастіше атаки були в листопаді та в грудні минулого року. Нагадаю, у грудні був найбільший ракетний залп за весь місяць, який сумарно склав понад 233 ракети, а наймасовіша атака з жовтня місяця, коли вони почали бити по нашій інфраструктурі, це середина листопада – трохи більше 90 ракет. У квітні взагалі навіть до 30 не дійшов цей показник, але активізувавшись у травні.

Чому це є? І треба ще розуміти такий цікавий тактичний прийом, як велика кількість авіації – піднімають понад десять стратегічних ракетоносців, але запускають невелику кількість ракет. Ну скажімо, той самий Ту-95мс може нести на борту 8 Х-101 або 6 Х-555. Однак за великої кількості авіації не велика кількість ракет. Чому? До нас на початку травня зайшли, ну дещо раніше, але повноцінно вже почали працювати – MIM-104 Patriot. Росіяни забуксували під Бахмутом, а їхня пропаганда потребує нескінченного палива. Так от, такий тип залпування ракет, ні що інше, як промацування купола нашої оборони з метою обчислити, де наші установки знаходяться. Вони на правду дуже і дуже хочуть підстрелити хоча б одну машину. Чи вдасться це їм? На мій погляд – ні. Ось що потрібно розуміти в нинішніх авіаційних ударах, це мій особистий погляд.