Макрон хоче відправити в Україну 40 тисяч солдатів, – ексзаступник генсека НАТО

Новини

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на слова колишнього помічника генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Каміля Гранда для матеріалу видання Rzeczpospolita.

У чому полягає ідея Макрона щодо миротворчих військ

Каміль Гранд пояснив, що суть французької пропозиції полягає у направленні в Україну миротворчої місії, яка гарантуватиме, що Росія не порушить режим припинення вогню. Цей проєкт також розробляє і Французький інститут міжнародних відносин.

Його експертка Елі Тененбаум наголосила, що військовий контингент може налічувати п’ять бригад (близько 40 тисяч військовослужбовців). Командування однією з бригад могли б віддати Польщі.

У дискусії навколо гарантій безпеки для України сформувалися три основні моделі. “Німецька” модель, яка передбачає вступ України до НАТО, попри те, що деякі території залишаються під окупацією, стикається з опозицією як з боку США, так і з боку Німеччини. Тим часом “ізраїльська” модель несе в собі невизначеність, оскільки послідовне надання військової підтримки Україні залежить від фіскальних умов бюджетів США та Європи.

Третя – “корейська” модель: міжнародна миротворча місія, яка вже понад 70 років охороняє демаркаційну лінію між Південною та Північною Кореєю. Саме на цій третій моделі, з включенням елементів першої та другої, мали б ґрунтуватися гарантії безпеки для Києва,– каже Гранд.

Експомічник генсека НАТО підкреслив важливість залучення до майбутніх місій широкої коаліції країн, поряд зі Сполученими Штатами, навіть якщо їхня участь буде переважно символічною. Він очікує, що Німеччина і Нідерланди можуть підтримати цю ініціативу після майбутніх виборів.

Відповідно до Конституції П’ятої республіки, президент Франції є головнокомандувачем, який самостійно приймає рішення про розгортання збройних сил і формування зовнішньої політики країни. Але без ухвалення бюджету залишається незрозумілим, як країна фінансуватиме участь у місії.

До слова, раніше журналісти видання Le Monde зазначали, що в європейських країнах знову заговорили про можливе введення західних військових в Україну. Це може статися на тлі потенційного зниження підтримки Києва з боку США з приходом нової адміністрації Трампа.