Екологічний шантаж: українцям назвали сценарії, коли окупанти можуть підірвати “Кримський титан”

Новини

Військовий оглядач поділився думкою, чи окупанти можуть підірвати велике хімічне підприємство “Кримський титан”.

Російські окупанти вже влаштували екологічну катастрофу, підірвавши греблю Каховської ГЕС, тому велике хімічне підприємство “Кримський титан” вони можуть використовувати як інструмент екологічного шантажу.

Про це у своєму телеграм-каналі розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко. politeka.net

На думку експерта, російське військове керівництво може використати “Кримський Титан” як елемент екологічного шантажу, адже підрив цього підприємства – це масштабна еко-катастрофа. Однак, за словами Коваленка, є кілька сценаріїв, коли вони можуть піти на це.

Кримський титан, завод

“В даний час росіяни ґрунтовно зводять лінії оборони в північних районах півострова, зміцнюючись у трапеції Вірменськ-Медведівка-Джанкою-Красноперекопськ. Все це вказує на те, що командування РВВ змирилося з тим, що в перспективі їм доведеться тікати з материкового Півдня України. Своєю чергою, основним оборонним плацдармом для них стане саме ця “кримська трапеція” на одній з вершин якої і знаходиться “Кримський Титан”, і виникає питання, чи будуть РВП підривати підприємство тоді, коли там знаходиться їхня основна частина угруповання? Очевидно, що ні. Але й не “ні” зовсім”, – каже Олександр Коваленко.

Кримський титан, завод

На його думку, можливість підриву “Кримського Титану” зросте, коли окупанти тікатимуть із самого Криму. Вони можуть використати цю катастрофу, щоб загальмувати, але не зупинити український наступ. Цей крок у перспективі допоможе їм виграти час, але ціна на цей крок масштабна екологічна катастрофа.

“З переляку російське командування вже підривало Каховську ГЕС, щоб унеможливити гіпотетичне форсування Дніпра. На аналогічний військовий злочин із катастрофічними наслідками вони можуть піти, організуючи втечу з Криму. Тому одним із завдань, уже не стільки СОУ, скільки міжнародної спільноти має бути здійснення такого тиску на москву, щоб вона розуміла, кожен екологічний злочин їй обійдеться дуже дорого. Інакше наслідки вибуху розгрібати, як нам, так і Європі”, – каже Олександр Коваленко.