Дуда скоїв немислиме! Пішов проти ЄС! Піднялись всі: неочікуваний крок-це змінить все! Деталі шокують

Новини

Європейський Союз не змінив своєї позиції, щодо закону про розслідування впливу Росії в Польщі. Нагадаємо, що даний документ на днях підписав президент країни Анджей Дуда, після внесених до нього поправок.

Про це на брифінгу в четвер заявила речниця Єврокомісії Аніта Хіппер.

Представниця Єврокомісії нагадала, що там уже висловлювали свою думку, щодо польського закону про розслідування впливу Росії. Нагадаємо, що єврокомісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс уже говорив, що закон у новій редакції “продовжує викликати серйозні занепокоєння”.

“І це викликає також занепокоєння щодо відповідності законодавству ЄС, коли комісія (із вивчення впливу Росії в Польщі. – Ред.) почне працювати і розпочне перевірки”, – додала Хіппер.

Зазначимо, що цей закон передбачає створення комісії, котра аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.

Наприкінці липня Сейм Польщі повторно ухвалив закон “Про Державну комісію з розслідування російського впливу”.

Водночас до нього додали поправку, що до складу комісії не зможуть входити депутати, й скасували заборону на виконання функцій, пов’язаних з розпорядженням бюджетними коштами на період до 10 років.

Польська опозиція, насамперед партія “Громадянська платформа” та її лідер Дональд Туск, вважають, що ініціатива “Права й справедливості” спрямована проти них – передусім у контексті Смоленської авіакатастрофи 2010 року.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону щодо комісії з розслідування російського впливу, котрий критикують саме як спрямований проти опозиції.

Повідомлення про це опублікувала канцелярія Анджея Дуди.

2 серпня розмістили оголошення про те, що президент ще у понеділок підписав схвалені у законодавчому органі зміни до закону.

Як нагадує Onet, поправка передбачає, що до складу комісії не зможуть входити депутати. Також знімаються деякі запобіжники, включно із забороною на виконання функцій, пов’язаних з розпорядженням бюджетними коштами на період до 10 років.

Головним предметом розгляду комісії буде визнання чи невизнання того, що особа “не гарантує належного виконання діяльності у суспільних інтересах”. Апеляцію на рішення потрібно буде подавати до Апеляційного суду у Варшаві.

Нагадаємо, як зазначали ЗМІ, закон передбачає створення комісії, яка аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.

Розповімо тепер детальніше про закон “Про Державну комісію з розслідування російського впливу”, Польська влада відкинула вето Сенату і проігнорувавши критику ЄС та Венеційської комісії.

Про це пише RMF FM.

Помпезно анонсована урядом “Права і справедливості” (ПіС) комісія з розслідування російського впливу зрештою з’явиться, і це незважаючи на розгромний висновок Венеційської комісії Ради Європи та пропозицію Сенату відхилити відповідні поправки до законодавства.

Сейм 235 голосами проти 214 відхилив вето Сенату з цього питання. Тепер закон піде на підпис президенту.

Нагадаємо, що, згідно з початковими планами, комісія мала розпочати свою роботу в серпні, а у вересні підготувати попередній звіт.

Лише зараз спікер Сейму має встановити дедлайн для подання кандидатур, а потім депутати ще мають проголосувати за них. Тому на практиці не видається можливим створення комісії в осяжній перспективі.