“Є пpийняте pішення щодо Укpaїни!…” Кaндидат у кaнцлери ФРН Фpідріх Меpц жоpстко поcтавив на міcце Тpампа.

Новини, Події

Кандидат у канцлери ФРН від ХДС Фрідріх Мерц нагадав, що за підсумками липневого саміту НАТО було оголошено про “незворотний шлях” України до членства в альянсі.

США не може змінити це рішення самотужки, зазначив Мерц.

Кандидат у канцлери ФРН від консервативного блоку Християнсько-демократичний союз (ХДС)/Християнсько-соціальний союз (ХСС) Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) на Мюнхенській конференції з безпеки (MSC) у суботу, 15 лютого, заявив про необхідність спільного прийняття союзниками з НАТО рішень .

“Після останнього саміту Північноатлантичного альянсу (у липні 2024 року. – Ред .) серед його членів склався консенсус, що Україна має набути перспективи членства , – підкреслив Мерц. – Змінити це рішення країни-члени НАТО можуть тільки разом”.

Лідер ХДС зазначив, що “це не те питання, яке один учасник альянсу може вирішити самостійно”.

Таким чином, Мерц прокоментував слова нового міністра оборони США Піта Хегсета, який 12 лютого на засіданні Контактної групи по Україні у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі заявив, що у Вашингтоні “не вважають, що членство України в НАТО – це реалістичний результат переговорів щодо врегулювання”.

Хегсет також назвав повернення до кордонів України до анексії Криму “ілюзорною метою”, гонитва за якою, за його словами, лише продовжить війну та призведе до нових страждань.

Мерц – про мюнхенську мову Венса

Того ж дня німецький консервативний політик під час дебатів на Мюнхенській конференції застеріг Вашингтон від втручання у призначені на 23 лютого парламентські вибори у Німеччині. “Ми поважаємо президентські вибори та вибори до Конгресу в США і очікуємо, що США робитимуть те саме тут”, – сказав Фрідріх Мерц.

Він також розкритикував заяви віце-президента США Джеймса Девіда Венса, що прозвучали напередодні, про те, що свобода слова в Європі нібито “відступає”. “Право на свободу слова залишається правом на свободу слова – воно є і залишається частиною нашого відкритого демократичного суспільства. Але фальшиві новини, мова ненависті та образи, як і раніше, підлягають правовим обмеженням та перевірці незалежними судами”, – зазначив Мерц.

Він зазначив, що у ФРН “ніколи б не вигнали агентство новин з прес-кімнати федерального канцлера”. При цьому, мабуть мав на увазі закриття журналістам Associated Press доступу до Білого дому через те, що агенція відмовилася називати Мексиканську затоку Американською .

Напередодні в інтерв’ю DW Мерц також розкритикував Венс у Мюнхені заклик “не будувати брандмауери” – у Німеччині цей вислів означає відмову всіх партій співпрацювати з ультраправою “Альтернативою для Німеччини” (АдГ).

“Американці ставлять під сумнів демократичні інститути та відкрито втручаються у вибори”, – заявив лідер ХДС.

14 лютого Мерц на полях MSC провів переговори з Венсом. Німецький політик розповів, що вони з американським візаві зійшлися на думці, що шлях до міцного світу в Україні “може бути успішним лише за тісної координації дій між Америкою та Європою”.

Мерц – можливий наступний канцлер ФРН

ХДС/ХСС нині є найпопулярнішою політичною силою у Німеччині. Згідно з опитуванням, проведеним на початку лютого, 36% респондентів хотіли б, щоб за їх результатами в країні було сформовано уряд на чолі з консервативним блоком, і лише 17% підтримують ще один кабінет на чолі з Соціал-демократичною партією Німеччини (CДПН) чинного канцлера Олафа Шольца (Olafa Шольца).

Згідно з результатами того ж таки опитування, 33% німців вважають, що Фрідріх Мерц був би “хорошим” канцлером. Актуальний рейтинг Шольца як потенційного глави наступного уряду складає 25%.

Джерело