Зберігала вдома далеко не прикраси: у Таїсії Повалій знайшли та конфіскували гори забороненого добра

Новини

Чарівні українські пісні й романси, народні свята — ось з чим асоціювалося ім’я Таїсії Повалій. Вона була улюбленицею публіки, володаркою звання Народної артистки України. А зараз все змінилося.

У Таїсії Повалій знайшли та конфіскували гори забороненого добра

Тепер Повалій із зірки стала для багатьох українців символом зради. На цьому тижні Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) конфіскував у Повалій “все, що нажите непосильною працею”

Шлях вниз

Історія падіння Таїсії Повалій розпочалася ще у 2015 році, коли вона була позбавлена звання Народної артистки України. Цей крок тоді був відповіддю на її проросійську позицію, а також на відверті заяви та дії, які викликали обурення у громадян. Повалій та її чоловік, Ігор Ліхута, були піддані різкій критиці за підтримку агресивних дій росії, а також за колабораціонізм.

Тож конфіскація нерухомості та майна колишньої регіоналки — логічне продовження. Суд ухвалив позбавити зрадницю семи земельних ділянок, загальна площа яких перевищує 10 гектарів. Також було вилучено два житлові об’єкти: будинок на 400 квадратних метрів та домоволодіння на 101 квадратний метр. Крім того, у списку конфіскованих речей опинилися коштовності, травматична та мисливська зброя. Та найбільш несподіваним виявилося вилучення прав на дев’ять пісень, серед яких такі відомі композиції, як “Ангели-хранителі”, “Обниму тебя” та “Назавжди”.

Після оприлюднення інформації про конфіскацію більшість українців висловили підтримку судовому рішенню. Колишні колеги Повалій, які колись з нею співпрацювали, а також пересічні українці, які були її поціновувачами, не приховували задоволення від такої розв’язки. Тільки багато хто вважає, що ці санкції потрібно було запровадити раніше, так само як і позбавити Повалій з Ліхутою українського громадянства.

Однак не обійшлося без критики: син Повалій, Денис, відкрито засудив цей процес, назвавши його “рекетом”. Його висловлювання викликали суперечливу реакцію, оскільки для багатьох конфіскація стала лише частиною довгоочікуваного акту справедливості.