У посадки озимої цибулі є величезна кількість переваг: дідусів метод, який гарантує ранній та багатий врожай

Новини

У посадки озимої цибулі є величезна кількість переваг, і ми рекомендуємо всім вирощувати цибулю саме так. А ми розповімо про всі аграрні хитрощі.

Озиму цибулю висаджують після часнику, оскільки у цибулі пір’я набагато ніжніше і може померзнути, що послаблює цибулину та її весняне зростання.

В ідеалі цибуля повинна висаджуватися за 2-3 тижні до настання сильних морозів. Щоб укоренитися, цибулі сівку буде достатньо всього кілька тижнів за температури близько +5 градусів. По осені посівний матеріал замочувати не треба — він перебирається, і для посадки вибираються тільки здорові цибулинки. Їх потрібно відсортувати за розміром, і найкраще висаджувати сівалку до одного сантиметра в діаметрі.

Сівок більше трьох сантиметрів швидше за все почне стрілкуватися, і його вже висаджують весною на зелень. Висадка робиться так само, як і навесні, але лунки чи борозни потрібно робити глибиною 5-6 сантиметрів. Зверху прикриваємо ґрунтом або компостом. На дно обов’язково укладаємо трохи піску та деревної золи.

Зверху цибулю обов’язково ховаємо будь-якими рослинними залишками — тирса тут вже не підійдуть, оскільки вони зволожаться і сформують кору, через що рослини можуть загнити. І по весні будь-яку мульчу обов’язково потрібно прибрати, тому що слабкі листя цибулі не зможуть пробитися через товстий шар мульчі. Поливати під час посадки цибулю не варто.

Крім цього, доведеться посадити побільше, особливо з урахуванням того, що частина цибулі сівка може померзнути, якщо морози будуть сильними. Перевагами озимої цибулі є ранній урожай, дуже великі голівки, захищеність від шкідників та хвороб, а також прибирання в суху погоду наприкінці липня.

Дотримуючись цих елементарних та перевірених поради, ви здивуєтесь, який великий врожай зберете. Чого ми щиро вам і бажаємо!