Кожен військовий отримає від 120 до 200 тисяч грн: до Ради внесли новий закон про зарплати та премії до ЗСУ

Новини

Народні депутати внесли у Верховну Раду законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою стимулювання військової служби” (№11012), який передбачає ряд доплат та пільг для військовослужбовців. Про це повідомив ініціатор законопроєкту, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко (парламентська фракція “Голос”) у своєму пості на Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Майбутнє України сьогодні залежить від сильної та боєздатної армії. Ми повинні забезпечити, щоб досвідчені та професійні воїни, які захищають державу, бажали залишитися у складі Збройних Сил навіть після отримання права на демобілізацію або завершення контракту. А приведені військовослужбовці — пройшли належну підготовку для служби в армії”, – підкреслив Костенко.

Він зауважив, що наразі Україні необхідна трансформація “від армії мобілізованих до армії професійних мотивованих військовослужбовців”. Для цього, на його переконання, українським захисникам потрібна ефективна та передбачувана система доплат, пільг та гарантій. “У центрі уваги – безпосередні учасники бойових дій. Саме тому я ініціюю обговорення і пропоную відповідні зміни до законодавства. Закликаю колег підтримати в першому читанні законопроєкт №11012 та надати свої пропозиції до другого”, – додав Костенко.

Він сподівається, що до обговорення законопроєкту приєднаються представники Кабінету Міністрів та Офісу Президента. “Такі питання повинні об’єднувати всі політичні сили. Мою ініціативу вже підтримали понад 70 народних депутатів з різних фракцій. Тому закликаю всіх представників різних гілок влади зробити цю тему однією з пріоритетних, співпрацювати і, нарешті, прийняти закон для тих, хто “на передовій та в тилу”, – підкреслив секретар Комітету ВР.

Костенко розмістив ключові положення зареєстрованого законопроєкту. Серед них – встановлення виплат за знищення або захоплення ворожої техніки. Зокрема, за танк передбачається виплата у розмірі 200-370 тисяч гривень, за САУ/РСЗВ – 200-370 тисяч гривень, за БМД, БТР, БМП, командно-штабну машину, артилерійську систему – 30-100 тисяч гривень, за інші бронеавтомобілі або вантажні автомобілі 10-30 тисяч гривень, за ЗРК – 200-370 тисяч гривень, за радіолокаційні системи засобів ППО – 200-370 тисяч гривень, за засіб контрбатарейної боротьби – 30-150 тисяч гривень, за засіб РЕБ – 30-150 тисяч гривень, за БПЛА розвідувального типу – 30-100 тисяч гривень, за БПЛА ударного типу – 30-100 тисяч гривень, за крилату та балістичну ракету – 100 тисяч гривень, за військовий літак – 500 тисяч гривень, за військовий гвинтокрил – 300 тисяч.

Нововведення також передбачає, що компенсації будуть отримувати не лише військові, але й поліцейські спеціального призначення. Винагорода буде розподілятися між учасниками процесу знищення чи захоплення техніки. Крім того, командири отримають додаткову винагороду в розмірі відсотків від суми відшкодування.

Законопроєкт також встановлює низку надбавок і винагород для військовослужбовців. Наприклад, ті, хто проходить військову службу під час воєнного стану, отримають певні доплати та надбавки в залежності від тривалості та участі у бойових діях.

Крім цього, встановлюється право на одноразову грошову виплату тим, хто уклав або продовжив контракт на тривалий термін, а також додаткова винагорода для тих, хто вибрав службу над звільненням за сімейними обставинами або станом здоров’я.

Проєкт також передбачає встановлення пожиттєвого страхування для військовослужбовців і їхніх сімей, а також мінімальних розмірів пенсій по інвалідності для учасників бойових дій.

Крім того, військовослужбовці отримають певні пільги, такі як право на кредити для відкриття бізнесу зі зниженою ставкою, пільгове розмитнення автомобілів та інші. Також у законопроєкті передбачено додаткові критерії для демобілізації військовослужбовців.

Документ також містить положення про обов’язковий курс загальновійськової підготовки для призовників перед направленням їх до військових частин.