Чи готова Україна до затяжної війни: Маломуж назвав два сценарії розвитку подій

Новини

Готуватися завжди потрібно до найгіршого.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Україні потрібно готуватися до тривалої війни. Такий сценарій дійсно можливий, однак розглядати треба два варіанти — ефективний і швидкий чи тривалий і небажаний.

Таку думку висловив генерал армії, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж в ексклюзивному інтерв’ю для ТСН.ua.

“Єнс Столтенберг назвав один із сценаріїв. Дійсно, треба готуватися до затяжної війни. Ворог бачить, що ми готові. Тому в даній ситуації треба бути готовими і до таких сценаріїв”, — зазначив генерал.

“Але я вважаю, що війна не буде тривалою, адже ми не зацікавлені тягнути так довго. Це дає фору Росії щодо мобілізації до понад мільйона осіб і до накопичення зброї не тільки за рахунок отримання від Північної Кореї, Ірану чи Китаю, а й власного виробництва”, — каже Маломуж.

“Вони зараз перевели всю промисловість на військовий лад і розгортають далі, проводять взаємозаміну всіх деталей, виробляють сумісно моделі і для ракет, і літаків тощо. А для цього їм потрібен час. Пів року чи рік — те, що дає ворогу можливість накопичити потенціал, сформувати нові підрозділи і рушити на Україну”, — додав він.

“Тому в даній ситуації треба працювати потужно — що ЗСУ і роблять — і на півдні, і на сході, щоб звільнити Україну і зламати режим. Якщо буде успіх, це буде падіння режиму. Тому сценарій є і більш затяжний, якщо ми все-таки не зможемо зробити це до кінця, тобто тільки частково”, — зауважив генерал.

“Росія буде накопичувати ресурси і системно їх використовувати на полі бою, тоді процес затягнеться, як говорить генсек НАТО. Але, я думаю, ми повинні розглядати два варіанти: перший — ефективний і швидкий, тобто десь пів року чи максимум рік, а також довгий —складний і небажаний”, — наголосив він.