Обмінники та банки відмовляються приймати “старі” долари: в НБУ пояснили українцям що робити

Новини

Фінустанови пропонують клієнтам здавати купюри з незначною потертістю та надписами з дисконтом у 10-15%.

Українці в обміні валюти в банках та обмінних пунктах зіткнулися з неочікуваними складнощами. Так, заклади посилили вимоги до стану банкнот. Відтепер вони часто відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з дисконтом у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми. tsn.ua

Як йдеться у роз’ясненні НБУ, якщо є сумніви, чи справжня купюра, банк може відправити її на безкоштовну експертизу до НБУ. Така можливість має будь-який банк. Якщо банкнота фальшива, її українцю не повернуть.

Купюри з плямами, ушкодженнями мають приймати на інкасо. Тобто банк або фінансова установа (обмінник) бере валюту та відправляє її до іноземного банку для обміну. Процедура інкасо коштує близько 10-30% від номіналу. Тобто, якщо віддати 100 доларів, то повернути можна буде всього 70 доларів.

Що робити, якщо відмовилися брати долари

Зверніться до кількох обмінників та банківських кас. За правилами касир має право самостійно приймати рішення, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот чи ні. Тому в одному обмінники вам можуть відмовити, а в іншому – обміняти купюру.

Якщо в обмінниках та касах купюру не приймають, спробуйте використати її у валютних терміналах та банкоматах з функцією поповнення готівкою. Якщо ж це не допоможе, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Щоправда, ця процедура може тривати тривалий час.

Раніше стало відомо, що “ПриватБанк” відмовився приймати готівкову валюту у терміналах та банкоматах. Тепер клієнти можуть провести такі операції лише у касах відділень. Проблема пов’язана з тим, що клієнти часто використовують для обігу старі купюри. “ПриватБанк” був єдиним українським банком, що приймав іноземну валюту через термінали.