І отець, і син: священники Московського патріархату на Полтавщині зневажили загиблих воїнів

Новини

Громада ПЦУ обурюється та вимагає дати їм доступ до релігійних споруд.

У селі Григоро-Бригадирівка на Полтавщині священник Московського патріархату не впускав до церкви священника ПЦУ, щоб той відспівав загиблого на війні воїна. Як виявилося, цей священнослужитель релігійної організації, якою керують зі столиці держави-агресорки, є сином іншого священника УПЦ МП з міста Горішні Плавні, який у розмові з матір’ю іншого загиблого воїна називав війну “спецоперацією”.

Про цю ситуацію йдеться в сюжеті ТСН.

Чоловік Наталії Коваленко Олександр загинув, коли йому було 36 років. Він пішов захищати Україну ще в 2019 році. Востаннє вони спілкувалися по телефону 8 березня минулого року. Наступного дня Саші не стало.

“Загинув в Ізюмському районі. Територія була окупована, його тіло з поля бою забрали аж на початку жовтня. Відвезли на ДНК”, – розповідає вдова.

ДНК загиблого воїна і його доньки збіглися. Тіло на той момент уже поховали в Дніпрі. Рідні збирали документи на перепоховання і нарешті дочекалися можливості попрощатися на Полтавщині. Для цього в село Григоро-Бригадирівку запросили священника з ПЦУ. Але піп Московського патріархату, який править у церкві в цьому селі, зайти туди не дозволив.

Дозвіл в отця Романа просив отець Миколай. Храм, у якому він править у селі Келеберда, – єдина на всю округу церква ПЦУ. Усі інші 9 на території Горішньо-Плавнівської міської громади все ще належать до УПЦ МП.

“Він мені зразу категорично різко відповів, що ні, не можна”, – розповідає священник ПЦУ.

Місцеві жителі розповідають, що дерев’яну церкву в їхньому селі збудували ще на початку 18-го сторіччя. Нею користувалися їхні пращури. А от вони зараз – не можуть.

Сама церква здебільшого зачинена. Священник Московського патріархату з’являється тут час від часу. Місцеві кажуть, що хочуть, щоби ця церква в їхньому селі належала до Православної церкви України.

“Щоб у нас не простоювала даром церква. Щоб миші там не заводилися. А щоб вона працювала і щоб люди могли сюди ходити”, – каже жителька села Світлана Ляшко.

Як виявилося, священник УПЦ МП Роман, який відмовив у дозволі відспівати в церкві військового, є сином отця Григорія, про якого восени минулого року розповідала ТСН. Тоді мати іншого загиблого бійця пішла до церкви в Горішніх Плавнях за розрадою, але почула від попа, що в Україні не війна, а “спецоперація”.

Згодом на цю історію відреагувала СБУ.

Як і в селі Григоро-Бригадирівка, так і в місті Горішні Плавні доводиться відспівувати під церквою на вулиці,  і цивільних, і військових, якщо рідні померлих не бажають іти до священників Московського патріархату. Так навіть під час дощу прощаються просто неба.

Представники Петро-Павлівської релігійної громади ПЦУ міста Горішні Плавні розповідають, що давно просять землю під українську церкву.

Міський голова Дмитро Биков стверджує, що заявок не було, хоча голова громади Валерій Ткаченко продемонстрував 5 документів – оригінали відповідей на відповідні запити.