Повістки онлайн через Вайбер та Месенджер: у Раді зробили заяву й пояснили механізм

Новини

У Верховній Раді все ще думають над можливістю “вручати” військовозобов’язаним громадянам повістки за допомогою месенджерів. Але говорити про наявність якогось законодавчого документа щодо цього зарано.

Про це в ефірі телемарафону заявив представник Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Нардеп каже, що вони нині розглядають питання удосконалення законодавчих підстав для вручення повісток.

“Зокрема й можливість відправляти чоловікам, які підлягають мобілізації, повідомлення про необхідність з’явитися у центр комплектування за допомогою месенджерів, тобто відправляти повістки онлайн”, – зазначив він.

За його словами, в Комітеті поки вирішують, як можна усунути бюрократичні проблеми, пов’язані з питанням мобілізації. Нардеп каже, що до початку повномасштабної війни в Україні було майже повністю сформовано базу мобільних номерів чоловіків, які підлягають призову.

Технічні ж можливості, щоб упевнитися, що конкретний адресат отримав повістку, сьогодні є. Разом із тим відповідного законопрєкту, який би дозволив вручати громадянам повістки просто через месенджери, немає.

“Говорити про те, що це вже є проєкт, ще передчасно. Ми працюємо в Комітеті над питаннями удосконалення системи мобілізації, мобілізаційної підготовки, оповіщення, вручення повісток тощо”, – наголосив Веніславський.

Він визнав, що в країні існують деякі проблеми з врученням повісток, зокрема військовозобов’язаним чоловікам серед внутрішньо переміщених осіб. Адже багато з них не захотіли чи не змогли знятися з військового обліку за місцем реєстрації й стати на нього за місцем фактичного проживання.

“Тому проблема існує з точки зору того, що не завжди вдається консолідувати ті зусилля всіх учасників мобілізаційного процесу, як цього передбачає законодавство. Підзаконні акти визначають, що це системно злагоджена робота не тільки Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, а й органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, закладів освіти. Всі мають надавати інформацію про перебування військовозобов’язаних, на підставі якої формується відповідна програма мобілізації”, – пояснив нардеп.