ЗСУ під Бахмутом можуть затягнути окупантів у пастку: дано прогноз на найближчий час

Новини

Про це, як пише Politeka.net, йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни.

Аналітики констатують, що з кінця травня російські війська постійно витрачають бойові сили на невеликі населені пункти навколо Бахмута і за шість місяців домоглися приросту лише близько кількох кілометрів за раз. Крім того, в Інституті зазначили, що зусилля росіян щодо наступу на Бахмут призвели до виснаження їх живої сили і техніки.

В результаті війська були затиснуті у відносно незначних населених пунктах на тижні та місяці.

Ця схема операцій, зазначають експерти, дуже нагадує попередні спроби росіян взяти Сєвєродонецьк та Лисичанськ на початку війни.

«За оцінкою ISW протягом червня і липня цього року, українські сили фактично дозволили російським військам зосередити зусилля на Сєвєродонецьку та Лисичанську, двох містах поблизу кордону з Луганською областю, що мають обмежене оперативне та стратегічне значення, щоб отримати вигоду з деградації російської живої сили та техніки», – пояснюють аналітики.

У результаті російські війська захопили Лисичанськ і Сєвєродонецьк і досягли кордону Луганської області, але цей тактичний успіх призвів лише до незначного оперативного ефекту, оскільки російський наступ на сході досяг своєї кульмінації.

«Зусилля росії в цій області здебільшого зайшли в глухий кут, як і на початку липня. Навіть якщо російські війська продовжать просуватися до Бахмута та в його межах, і навіть якщо вони форсують контрольований відхід українців із міста (як це було в Лисичанську), сам Бахмут дає їм мало оперативних переваг», – упевнені в Інституті вивчення війни.

Аналітики підкреслюють, що втрати пов’язані з шістьма місяцями жорстоких виснажливих боїв навколо Бахмута набагато переважують будь-яку оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати від взяття цього населеного пункту.

У той же час наступ окупантів в районі Бахмута поглинають значну частину бойової могутності росії і сприяє продовженню українських контрнаступів в інших місцях.

Додамо, раніше командир українського загону аеророзвідки “Птахи Мадяра” Роберт Бровді, який знаходиться в Бахмуті, повідомив, що російські війська справді намагаються взяти місто в кільце, але їм це не вдається.

“Ворог анонсує, що бої йдуть уже в місті. Це неправда. Але в передмісті досить напружено і неспокійно”, – каже він.